W systemach takich „inteligentne” obiekty (urządzenia, przedmioty, rzeczy) mogą pobierać z otoczenia, gromadzić, przetwarzać i wymieniać dane za pośrednictwem Internetu. Nauczysz się, jak wyposażyć rozmaite urządzenia (stacjonarne i mobilne) w inteligentne sensory, często realizujące także wstępne przetwarzanie zbieranych danych, elektroniczne identyfikatory oraz elementy wykonawcze. Pojęcie „Internetu rzeczy” zostało użyte po raz pierwszy w 1999 roku przez brytyjskiego przedsiębiorcę Kevina Ashtona, jednak sama koncepcja jest nieco starsza, bowiem zaczęto nad nią pracować w latach osiemdziesiątych XX wieku. Mówiąc najprościej, Internet rzeczy jest systemem urządzeń elektronicznych, które mogą komunikować się i wymieniać dane za pomocą sieci i bez ingerencji człowieka. Mogą to być telewizory, roboty sprzątające, lodówki, zegarki, czy samochody posiadające specjalne funkcje, ale Internet rzeczy poszerza obszar zainteresowań, kierując się w stronę urządzeń medycznych, a nawet całych miast. Internet rzeczy, określany skrótem IoT, to zagadnienie, o którym mówi się coraz głośniej i częściej.
Będziesz osobą rozchwytywaną przez firmy tworzące i wdrażające innowacyjne rozwiązania, w szczególności firmy informatyczne, międzynarodowe korporacje i firmy konsultingowe, start-upy. Będziesz mieć także kompetencje, żeby pracować w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Moim zdaniem kierunek Sterling spada gdy premier Johnson podnosi ubezpieczenie społeczne. daje możliwość fizycznego zetknięcia się z narzędziami, które w innym przypadku poznalibyśmy dopiero w pracy po studiach.
Dla kogo studia na kierunku inżynieria internetu rzeczy
Ważnym aspektem jest również współpraca z przedsiębiorcami i firmami z branży IT. Akademia Internetu Rzeczy jest inicjatywą środowiska uniwersyteckiego w celu przybliżenia zagadnień najszybciej rozwijającej się dziedziny elektroniki i informatyki. W ramach Akademii Internetu Rzeczy będą otwarte seminaria, darmowe warsztaty laboratoryjne i hakatony. Już teraz jest dostępna seria ponad 32 artykułów „Systemy dla Internetu Rzeczy” w miesięczniku Elektronika Praktyczna.
- W systemach takich „inteligentne” obiekty (urządzenia, przedmioty, rzeczy) mogą pobierać z otoczenia, gromadzić, przetwarzać i wymieniać dane za pośrednictwem Internetu.
- Twoją bazą będzie wiedza z informatyki, telekomunikacji i elektroniki.
- Jeśli chcesz wiedzieć co mówią studenci o tym kierunku przeczytaj dalsze informacje.
Zajęcia będą prowadzone we współpracy ze specjalistami z firm i instytucji działających w obszarze nowoczesnych technologii. Dzięki temu absolwenci kierunku będą posiadać więdzę techniczną połączoną z umiejętnościami, które są bardzo przydatne przy zakładaniu start-upów i rozwijaniu przedsiębiorstw. Podstawowym założeniem programu studiów IIR jest nauczanie oparte na najnowszych metodach kształcenia. Stawiamy na nauczanie projektowe bazujące na metodzie PBL (ang. Project Based Learning) i Double Diamond by Google.
Jakie wymagania na studia II stopnia
Studia na kierunku inżynieria internetu prowadzone są przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Najlepiej punktowane przedmioty podczas rekrutacji to matematyka, fizyka oraz informatyka. Podstawowym założeniem programu studiów jest nauczanie projektowe bazujące na metodzie PBL (ang. Project Based Learning) i Double Diamond by Google. Dowiesz się, jak zaprojektować i zrealizować infrastrukturę sieciową (teleinformatyczną), wykorzystującą łączność przewodową lub bezprzewodową, która – przez Internet – zapewnia połączenie poszczególnych inteligentnych urządzeń. Kierunek jest prowadzony w formule projektowej (PBL – Project Based Learning). Kierunek IIR wyróżnia się na tle innych kierunków Politechniki, przede wszystkim dużą ilością projektów i praktycznych zadań.
Główny przedmiot kierunkowy – PBL, opiera się na cotygodniowych warsztatach, wspomagających robienie dużego projektu semestralnego. Podejście jest mocno niekonwencjonalne – zamiast klasycznego „zakuwania”, co tydzień studentom przedstawiane jest inne zagadnienie, nad którym pracują oni sami pod nadzorem nauczyciela. Zajęcia nastawione są na pracę w grupach oraz kształcenie umiejętności współpracy. Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? To kierunek dla osób będących „na czasie” z nowinkami technologicznymi. Dla ludzi zainteresowanych informatyką, Internetem, światem cyfrowym.
Gdzie studiować kierunek inżynieria internetu rzeczy na Politechnice Łódzkiej
Kształcenie na kierunku https://www.fx770.net/funt-szterling-sukcesy-w-swietle-oslabienia-dolara-usa/ na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy na temat projektowania urządzeń dedykowanych do zastosowań Internetu rzeczy. Ponadto, zaznajamiają się z działaniem sieci pakietowych oraz regułami konfiguracji urządzeń sieciowych, zasadami opracowywania koncepcji i projektowania inteligentnego urządzenia IoT, jak również zasadami tworzenia oprogramowania mikrokontrolera na potrzeby konkretnych urządzeń. Rozwiniesz swoją wiedzę z informatyki, telekomunikacji i elektroniki.
Będziesz pracować przede wszystkim indywidualnie i projektowo (w formule PBL – Project Based Learning), co przygotuje Cię do efektywnego współdziałania w zespołach, zwykle interdyscyplinarnych. Inżynieria Internetu Rzeczy to kierunek dla ambitnych osób, które chcą rozwijać się na wielu płaszczyznach. Metodyka PBL pozwala na zdobycie zarówno umiejętności miękkich jak i twardych. Nauczysz się nie tylko konstruować kompletne systemy IoT, ale także współpracować w grupie. To połączenie sprawia, że nie obawiam się o swoje miejsce na rynku pracy.